بیوگرافی حسن بیگدلی

حسن بیگدلی در شهرستان خدابنده استان زنجان به دنیا آمده و تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش به پایان رساند. وی در ادامه تحصیلات خود را در رشته علوم انسانی در مقطع متوسطه ادامه داد و نهایتا با قبولی در آزمون سراسری در رشته حقوق قضائی وارد دانشگاه سراسرس قم شد و مدرک کارشناسی خود را از آن‌جا اخذ کرد.

تحصیل و کسب علم حقوق از محضر اساتید طراز اول رشته حقوق از جمله اتفاقاتی است که حسن بیگدلی همیشه از آن به نیکی یاد می‌کند. اساتیدی همچون دکتر امیرخان سپهوند (استاد حقوق جزا و جرم شناسی)، پرفسور محمود آخوندی (استاد آین دادرسی مدنی)، دکتر ربیعا اسکینی (استاد حقوق تجارت )، دکتر اسدالله  ودکتر سید مهدی دادمردی (استاد متون فقه استدلالی ) و… از اساتید وارسته‌ای هستند که ایشان از محضر آنها کسب علم کرده‌است.

بیوگرافی حسن بیگدلی

حسن بیگدلی پس از اتمام دوران کارشناسی به‌عنوان نیروی امریه سربازی در قوه قضائیه جذب شد و به مدت دو سال در دادگستری کل استان تهران در شعبات اجرای احکام مدنی و دادگاه‌های عمومی خدمت سربازی خود را به پایان رساند. وی همزمان با سربازی به‌عنوان دبیر شورای حل اختلاف در مجتمع شورای حل اختلاف، خدمت رسانی می‌کرد و آموخته‌های علمی خود را به سنگ تجربه محک می‌زد. اشتیاق و علاقه وی به شغل وکالت باعث شد که ایشان در آزمون‌های پذیرش وکلاء شرکت کرده و در همان مرحله اول در کانون وکلاء دادگستری و همچنین مرکز امور مشاوران حقوقی قوه قضائیه قبول و پذیرفته شود.

به جهت منع قانونی اشتغال وکیل در هر دو مرکز، با اشتیاق انجام خدمت تحت نظر مرکز امور وکلاء قوه قضائیه را پذیرا شد و با سربلندی تاکنون به‌عنوان وکیل پایه یک دادگستری در این شغل انجام وظیفه  می‌کند.

ایشان با ادامه دادن تحصیلات خود در مقطع تحصیلات تکمیلی توانس به دانش خود در زمینه حقوق بیفزاید. بیگدلی اکنون دارای مدرک کارشناسی ارشد جزا، از دانشگاه آزاد قزوین است.

سرپرستی تعداد کثیری از وکلاء محترم دادگستری در دوران کارآموزی برگ زرین دیگری است که در کارنامه افتخارات حسن بیگدلی ثبت شده و فعالیت و تمرکز وی بر شغل وکالت حرفه‌ای و همکاری با موسسات مختلف حقوقی وکلاء دادگستری کوهی از تجارب گران بها برای او به ارمغان آورده‌است.

 قبول و پذیرش وکالت موکلین در طول این چندین سال که تعداد آن‌ها بیش از هزار موکل است، نشان از توان علمی و تجربه حرفه‌ای حسن بیگدلی وکیل پایه یک دادگستری است. افتخاری که یک وکیل می‌تواند در دوران حرفه وکالت خود تجربه کند، دقت نظر او در پذیرش وکالت از مراجعه کنندگان انطباق خواسته‌های موکلین به موارد قانونی و رد موارد خارج از ضوابط قانونی، صداقت و انصاف از جمله شاخصه اخلاقی و حرفه‌ای حسن بیگدلی است تا ایشان را به‌عنوان وکیل خوش نام و موفق در بین همکاران تبدیل کند.

با وجود کثرت موکلین در پرونده انتظامی، ایشان تاکنون تخلفی از بابت مسامحه و اهمال کاری در پیگیری پرونده‌های موکلین خویش نداشته‌است. به‌طوری که مرکز امور مشاوران حقوقی با اشراف بر توانمندی و صداقت حرفه‌ای ایشان را در دوره‌ای به‌عنوان بازرسی دفاتر بعضی از حوزه‌های قضائی تعیین کرد.

علاقه آقای حسن بیگدلی به شغل وکالت در کنار اشتیاق وی به مسافرت و ایران گردی باعث شد که این وکیل موفق دادگستری در اکثر استان‌ها و شهرهای ایران قبول وکالت نموده و از حقوق موکل‌های خویش در محاکم قضائی دفاع کند.

 استان‌های بوشهر، ایلام، سمنان، خراسان رضوی، گیلان، اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، مرکزی، لرستان، قم، اصفهان و… ازجمله مراکز استان‌هایی هستند که ایشان با موفقیت از حقوق موکلین خویش دفاع کرده‌است.

 گستردگی موکلین حسن بیگدلی محدود به یک قوم یا یک شهر نمی‌شود و وکالت موکلین از اقوام کرد, لر, ترک و حتی از اتباع کشور محترم افغانستان را شامل می‌شود. بیگدلی متناسب با خواسته و مستندات و مدارک موکلین، طبق ضوابط و مقررات از حقوق آن‌ها دفاع کرده است.

حسن بیگدلی می‌گوید یکی از زیباترین جملاتی که بارها از زبان موکلین و مراجعه کنندگان خود شنیده، این بوده که هر چند حکم دادگاه به نفع ما صادر نشده ولی شما تمام سعی و تلاش خود را به‌عنوان وکیل انجام دادی و ما از این جهت از شما تشکر و قدردانی می‌کنیم. هیچ افتخاری بالاتر از این نیست که موکل قدردان زحمات و تلاش‌های وکیل خود باشد.

توانمندی حسن بیگدلی در حوزه تنظیم و انعقاد انواع قراردادهای تخصصی در حوزه‌های مختلف باعث شده است که مدیران و صاحبان کسب و کارها به‌صورت مستمر با ایشان در ارتباط بوده و نظارت و مشاوره‌های  تخصصی ایشان را در تنظیم و پشتیبانی و داوری قراردادها پذیرا باشند و بیگدلی را به‎عنوان مشاور حقوقی شرکت و کسب و کار خود برگزینند.

یکی از دغدغه‌هایی که حسن بیگدلی در شغل وکالت داشته و دارد، موضوع دستمزد وکیل یا همان حق الوکاله است، زیرا ایشان معتقد است که وکالت قبل از آن‌که یک شغل باشد یک رسالت است که با عشق آمیخته است. وکیلی که وکالت را یک شغل صرف بداند در این حرفه فرسوده می‌شود و احتمالا به شکوفائی و سعادت مورد انتظار نخواهد رسید.

 بنابراین کسی که وکالت را برای خود یک رسالت می‌داند و به‌واسطه آن گره‌ای از مشکلات حقوقی شهروندان باز می‌کند، می‌تواند آرامش و امنیت را به جامعه هدیه دهد. کسی که این هدف را هر روز در خود تقویت می‌کند بی شک وکیل سعادتمندی خواهد بود.

اکنون ایشان با تاسیس موسسه حقوقی حسن بیگدلی موفق شده‌است جمعی از برترین وکلا، کارآموزان و دانش آموختگان رشته حقوق را در کنار هم جمع کند و تیمی موفق را در زمینه آموزش حقوق و قبول پرونده‌های حقوقی هدایت کند.

فهرست