وکیل باتجربه ؛ موسسه حقوقی حسن بیگدلی

وکیل باتجربه حسن بیگدلی

اگر به دنبال وکیل باتجربه می گردید به شما توصیه می کنم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید. چرا که معتقدم با مطالعه این مطلب اطلاعات بسیار مفیدی در  رابطه با یافتن وکیل باتجربه کسب خواهید کرد. چرا که از قدیم گفته اند که تجربه در هر کاری بهترین نتیجه را ببار خواهد آورد. در نتیجه اگر شما بتوانید فرق بین وکیل باجربه با  وکیلی که ادعای تجربه در کار وکالت را دارد تشخیص دهید.  حتما بهترین نتیجه ها را کسب خواهید کرد.

فرق وکیل کاری با وکیل دادگستری

وکالت یک نوع عقد و قراردادی است که در آن یک شخص که به آن موکل گفته می شود به شخص دیگری که به آن وکیل گفته می شود، نمایندگی می‍دهد. یعنی وکالت می دهد که فلان کار حقوقی یا کیفری شخص را انجام دهد. جزییات عقد وکالت که در قانون مدنی از آن صحبت شده است اشاره به وکالت های کاری دارد. در مقابل وکیل پایه یک دادگستری داریمم که قوانین و مقررات اختصاصی راجع به خود را دارد. به یک زبان ساده وکیل  دادگستری شخصی است که با اخذ وکالت از موکل در محاکم قضایی و دادگاه ها از حق موکل دفاع می کند. هرچند که وکیل دادگستری هم می تواند از موکل خود وکالت برای کارهای خارج از دادگاه دریافت کند.

حسن بیگدلی وکیل باتجریه

وکیل باتجربه

بنابراین وقتی در این مطلب از وکیل با تجربه صحبت می کنیم، هدف ما همان وکیل دادگستری است. در مورد سایر وکالت ها در مقاله های دیگری صحبت خواهیم کرد. تا اینجای مقاله باید متوجه شده باشید وکیل با تجربه دادگستری کسی است که از مراجع قانونی مثل کانون وکلا یا مرکز امور وکلای قوه قضاییه پروانه وکالت دریافت کرده باشد.

در غیر این صورت حتی اگر در رشته حقوق مدرک دکتری هم گرفته باشد نمی تواند به عنوان وکیل دادگستری با تجربه در جلسات دادگاه ها شرکت کند. توصیه می کنیم برای آگاهی از شراط اختصاصی وکیل دادگستری و آشنایی با مشخصات وکیل با تجربه و وکیل خوب به سایت موسسه حقوقی حسن بیگدلی بخش آموزش حقوق به زبان ساده مراجعه کنید.

وکیل باتجربه کیست؟

به زبان ساده می توان گفت که وکیل با تجربه دادگستری کسی است که توانسته پس از طی مراحل قانونی در ازمون وکالت شرکت کرده پس از ازمون قبول شود و پس از اخذ پروانه وکالت چندین سال به صورت مستمر در پرونده های مختلف وکالت نماید و انواع مختلف دفاع از حقوق موکلین در دادگاه ها را لمس و تجربه کرده و نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که صرف سپری شدن چند سال از گرفتن پروانه وکالت معیار مناسبی برایشناخت وکیل با تجربه نیست بلکه بهتر است که  در کل یا چند رشته از امور وکالتی به صورت متمرکز کار کند و علاوه بر علم حقوق دارای تبحر وکالتی و دفاعی در آن حوزه باشد.

آیا همه وکلا در همه حوزه ها با تجربه هستند؟

به جرات میتوان گفت جواب این سوال منفی است.زیرا حوزه قانون و وکالت انقدر گسترده است که کمتر وکیلی می تواند ادعا کند که در حوزه های مختلف وکالت و قانون تجربه کافی دارد در نتیجه پیدا کردن وکیلی که در همه حوزه متبحر و با تجربه باشد بسیار سخت است و در موسسه حقوقی حسن بیگدلی  در اکثر حوزه های مختلف حقوقی ،وکلا با تجربه حضور داشته و پرونده های موکلین به صورت تیمی و گروهی توسط وکلا مجرب مورد بررسی قرار میگیرد و نظریه اجماعی و گروهی وکلا به موکلین و مراجعین ارائه می شود چرا که از قدیم گفته اند همه چیز را همگان میدانند و همگان از مادر زاده نشده اند.در این رابطه به سایت www.hasanbigdeli.ir   مراجعه فرمایید.

مهارت های یک وکیل

لازم است یک وکیل خوب باتجربه مهارت های مختلفی را در خود ایجاد کند و به ان ها مسلط باشد به طور مثال مهارت در نگارش لایحه دفاعیه خوب و مهارت در ارایه مطالب حقوقی به زبان ساده و قابل فهم ضمن اینکه وکیل با تجربه باید به اصول حقوقی و قانونی اگاهی کامل داشته باشد و بتواند با مهارت فنی انها را در دفاع موکل به کار گیرد.به عبارت دیگر فن دفاع از جمله ضروری ترین مهارت های یک وکیل با تجربه به شمار می اید و اینکه باید بتواند با مهارت، قوانین و مقررات راجع ب کار موکلین را از بطن قوانین استخراج کندو در جهت دفاع از موکل خویش بکار بگیرد.همچنین بهتر است یک وکیل خوب دارای دستخط خوب از نظر نگارش باشد و به ادبیات فارسی و ادبیات قانونی اشراف کامل داشته باشد چرا که بارها دیده شده است موکلین از وکلائی که خط خوش دارند استقبال میکنند و قضات هم لوایح وکلا خوب و با تجربه که دارای دست خط خوب هستند و هنر خوشنویسی را در تنظیم لوایح خود به کار می برند بهتر مطالعه کرده و به آن توجه بیشتری می کنند.یک وکیل با تجربه مطمعنا تمام مهارت های یادشده آشنا بوده و انها را در حرفه خود به کار می گیرد.

فرق قاضی و وکیل

وکیل و قاضی هر چند دروس و کتاب های یکسانی را مطالعه میکندد و به عبارتی دیگر واحدهای درسی قاضی و وکیل یکسان است و همه وکلا و قضات قوانین و مقررات مشابهی را در ازمون می بینند ولی تفاوت های متعددی با یکدیگر دارند اولین تفاوت وکیل و قاضی در این است که ازمون استخدامی و گزینش وکلا و قضات با یکدیگر بسیار متفاوت است و قضات به نوعی مستخدم قوه قضاییه محسوب می شوند ولی وکلا از مشاغل آزاد می باشد و حقوق بگیر دولتی نیستند. طبق قانون هر پرونده ای که برای قضات ارجاع می شود باید رسیدگی کنند و اظهار نظر نمایند. وکیل در انتخاب و گرفتن پرونده موکل ازاد است. ضمن اینکه حقوق و دستمزد قاضی توسط دولت پرداخت می شود ولی وکیل دستمزد و حق الوکاله خود را از موکل دریافت میکند.

در نتیجه اگر وکیل پرونده نداشته باشد لاجرم پولی هم به عنوان حق الوکاله دریافت نخواهد داشت.و سوالی که پیش می آید این است که وکالت بهتر است یا قضاوت؟چون بسیاری از دانشجویان با خود سوال می کندد که پس از فراغت از تحصیل سراغ شغل وکالت برویم یا سراغ شغر قضاوت و کدامیک از اینها بهتر است؟شاید نتوان به این سوال جواب کامل و قاطعی داد ولی در کل بستگی به شخصیت و وضعیت روحی و فکری شخصی دارد که در کدام شغل بیشتر موفق باشد.

هر وکیل خوب و وکیا متبحر این است که عاشق شغل وکالت باشد و به ان علاقه فراوانی از خود نشان دهد اگر به شغل وکالت و یا قضاوت علاقه نداشته باشید توصیه می شود که اصلا وارد این مشاغل نشوید چون به مرور اسیب های روحی و روانی زیادی می زند .به نظر من وکالت و قضاوت در وهله اول شغل نیست بلکه یک رسالتی است برای اجرای عدالت و پیاده شدن قوانین در جامعه که وکیل خوب و قاضی خوب پرچمدار این رسالت هستند.

کار وکیل چیست؟ وکیل باتجربه

وکیل خوب دادگستری که موفق به گرفتن پروانه وکالت شده است ابتدا مسائل و مشکلات موکل را می شنود و اسناد و مدارک او را با دقت بررسی میکند .یک وکیل با تجربه می داند این مرحله از وکالت حساس ترین مرحله در انجام کار موکل است زیرا اگر وکیل خوب نتواند به حرف های موکل گوش دهد و آن هارا به خوبی متوجه نشود در ادامه کار با چالش های مختلفی مواجه خواهد شد .بررسی اسناد و مدارک موکل هم یکی از مهم ترین کار های وکیل است که نباید از آن غافل شد .پس از قبول وکالت و تنظیم قرارداد وکیل ابتدائا در سامانه الکترونیکی ثنا ثبت میکند .برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سامانه ثنا می توانید به پیچ اینستاگرام حسن بیگدلی به نشانی و یا سایت موسسه حسن بیگدلی مراجعه کنید تا اطلاعات مفیدی در مورد سامانه ثنا به دست آورید. وکیل با تجربه پس از ثبت قرارداد وکالت، در پرونده مربوطه در دادگاه اعلام وکالت میکند و رسما به عنوان وکیل موکل در آن پرونده شناخته می شود و چنانچه نیاز به تقدیم دادخواست یا طرح شکایت کیفری باشد اقدام به ثبت آن از طریق وفاتر خدمات قضایی می نماید و پس از ارجاع پرونده در چهارچوب قانون از موکل دفاع می‌کند.

برای خواندن مطالب بیشتر در مورد وکیل تضمینی کیست؟ وکیل آنلاین و معرفی وکیل خوب از وبسایت موسسه حقوقی بیگدلی وکیل پایه یک دادگستری در تهران دیدن کنید.

Tags: , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست